Blog

Kaynak Nedir?

Kaynak uygulanacağı malzemenin cinsine göre, metal kaynağı ve plastik malzeme kaynağı olarak ele alınır. İlgilendiğimiz alan metal kaynağıdır. Peki metal kaynağı nedir?              Metalik malzemeyi ısı veya basınç veya her ikisini birden kullanarak ve aynı cinsten veya erime aralığı aynı ve yaklaşık bir malzeme katarak veya katmadan birleştirmeye metal kaynağı adı verilir. İki parçanın birleştirilmesinde ilave bir malzeme kullanılırsa, bu malzemeye ilave metal adı verilir.

Endüstrideki Kaynak Çeşitleri

En çok kullanılan kaynak yöntemleri şunlardır; Elektrot (Ark) Kaynağı Gaz Altı Kaynak Toz Altı Kaynak Lehim Kaynağı Pirinç KAynağı Katı Hal Kaynağı Bu yöntemler en çok kullanılan kaynak türlerinin başında gelmektedir. Yaptığımız iş bu kaynak türlerinin makinalar sayesinde; insan kaynaklı hata ve zaman kaybını ortadan kaldırarak kaliteyi artırmaktır.

Bom Kaynatma (Kolon Bom Sistemi)

Bom endüstride çok fazla sektörün kullandığı bir araçtır. Uzunluk ve malzeme ağırlığı ve kalındığı fazla olduğundan dolayı iş yükü oldukça yüksek bir mamül iken çözüm odaklı sistemlerimiz sayesinde, bütün bu handikaplar bertaraf edilmiştir. Detaylı bilgi almak ve sorununuza çözüm üretmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kolon Bom Kaynatma

Otomatik ve yazılım kullanılarak ihtiyacınıza göre tasarlanmış kolon bom sistemlerimiz sizi oldukça büyük bir iş yükünden kurtarıp, işinizde kaliteyi öne çıkaracaktır. Standart kolon bom sistemlerimiz, 1x1 m den başlayıp; 5x5 m ye kadar üretilmektedir. Ancak sizin ihtiyacınız bu standartların dışında ise bom kaynatma konusunda çaresiz değilsiniz. Size özel tasarım ve çözümlerimiz için lütfen iletişim kurunuz.